Heřmánek v lese a les v Heřmánku přírodověda, přírodopis,lesní školní družina, školní zahrada, venkovní přestávky

Heřmánek v lese a les v Heřmánku, je projekt, ve kterém je naše škola často v lese, na školní zahradě či v na škole v přírodě (na horách či u řeky). Také naše škola se nachází v lesoparku blízko Ládví, využivíme k lesní školní družině les na kopci Ládví a pracovní výchovu a přírodovědné aktivity trávíme pravidelně na okraji přírodní rezervace Satalicická obora, kde má škola vlastní školní zahradu. 

 

Heřmánek v lese a les v Heřmánku přírodověda, přírodopis,lesní školní družina, školní zahrada, venkovní přestávky

Les ve škole a škola v lese: Škola je aktivním účastníkem projektu Les ve škole - Tereza Praha a podporovatelem projektu Lesní mateřské školky 

Lesní školní družina, lesní školní přestávka venku každý den. 

Přestávky: Lesní školní družina každý den, lesní školní přestávka každý den.V Heřmánku trávíme každý den čas svačivové družiny (20 minut - po 2. vyučovací hodině), odpolední obědovou pauzu a také odpolední školní družinu venku. Děti odcházejí se svačinou na školní dvůr a školní zahradu, kde si hrají a svačí zároveň. 

Lesní a školní družina: Od ukončení vyučování do 16.00 hodin probíhají lesní školní aktivity. Většinu času školní družiny tráví děti na školním dvoře a jednou týdně v lese na kopci Ládví. Děti tráví věšinu času na dvoře, kde společně dovádějí na volném prostranství, lezou po stromech, hrají si na pískovišti, obhospodařují kuchyňský kout, hrají deskové hry a vyrábějí výrobky z různých materiálů či pozorují opeřené kamarády jak ve voliéře, tak ve volné krajině. Každý čtvrtek pak vyrážejí do lesa s lesní družinou, kde zažívají spoustu dobrodružství. Cestou pozorují okolní krajinu, všímají si především živočichů, jako jsou veverky, straky, sojky ale i žížaly a další bezobratlé breberky. V lese využívají nejrůznější materiály ke stavbě různých domečků a obrazců. Na hřišti zvyšují svojí fyzické zdatnost a obratnost.

Školy v přírodě, v lese na horách, u řeky - dvakrát ročně jezdní žáci na týdenní školu v přírodě - na konci října (3. - 9. třída), na konci května (1.- 9. třída). Na škole v přírodě je připravena školovpřírodová etapová hra, kterou připravují žáci 8. a 9. třídy pro žáky 1. stupně. Na škole v přírodě probíhají aktivity projektů prvovědy, sportovní aktivity a také jeden celodenní výlet. Při příjezdu a odjedzdu ze školy v přírodě často navštívíme hrad, přírodní památku atd. 

Školní zahrada Satalice a Kobylisy - 

 

 

Web školy

 

Školní blog

Kroužky